- Szczegóły
Kiedy używanie wężyka do odgazowywania jest zasadne?
Czy posiadanie akumulatora Bpower wymusza na nas wykorzystanie węża do odgazowywania? Każdy akumulator kwasowo-ołowiowy zamontowany m.in. wewnątrz pojazdu jest wskazaniem do zastosowania wężyka do odgazowania. To właśnie dzięki niemu odgazowanie akumulatora jest bezpieczne i bardzo skuteczne.
Część pojazdów jest wyposażona w wąż z końcówką kątową, za pomocą której można odprowadzić gazy z akumulatora. Jeśli w naszym pojeździe zostało zastosowane takie rozwiązanie, wąż musimy umieścić w odpowiednim otworze. Warto pamiętać, by w momencie, gdy otwór umiejscowiony jest z drugiej strony akumulatora, zamknąć go wykorzystując do tego celu odpowiednią zaślepkę.
Uwaga: Każda praca przy akumulatorze może stwarzać zagrożenie, dlatego powinniśmy zawsze w jej trakcie nosić okulary ochronne.
Czy zamiana strony, po której dokonane będzie odgazowywanie w przypadku akumulatorów Bpower jest dopuszczalna?
Akumulatory samochodowe Bpower wyposażone są w otwory do podłączenia węża po prawej lub lewej stronie. W momencie, gdy otwór do odgazowywania jest położony po niewłaściwej stronie, konieczne jest wyciągnięcie białej zatyczki i umieszczenie jej z drugiej strony. Zabieg ten ma na celu zapobieganie ulatniania się gazu. Wyjęcie zatyczki nie jest skomplikowane i zabieg ten można przeprowadzić, wykorzystując wkręt do drewna, którego średnica nie przekracza 5 mm. Akumulatory zostały zaprojektowane w ten sposób, że nawet mocne wciśnięcie zaślepki nie sprawi, że wpadnie ona do wnętrza akumulatora.
Kilka słów o otworach do odgazowywania u producentów różnych marek
W chwili obecnej wszystkie akumulatory wykorzystywane przez firmy Mercedes-Benz i BMW wyposażone są w otwory do odgazowywania po stronie bieguna dodatniego, co oznacza, że znajdują się z prawej strony. Koncern VW projektuje swoje akumulatory w taki sposób, że przyłącze znajduje się po stronie lewej.
Zalecenia firmy Bpower
Każdy akumulator z płynnym elektrolitem powinien zostać wyposażony w wężyk odprowadzający gazy. Wyjątkiem są akumulatory w technologii AGM w których podczas normalnego użytkowania nie wydzielają gazów, a wyjątkiem jest niewłaściwe ładowanie lub usterka akumulatora. W przypadku akumulatorów AGM zaleca się stosować ładowarki mikroprocesorowe >> https://sklep-baterie.com.pl/ladowarki-automatyczne/ladowarka-mikroprocesorowa.html << w celu uniknięcia przeładowania akumulatora i jego uszkodzenia a nawet wybuchu!